A digitalizáció már régóta meghatározó eleme a modern üzleti világnak, és az AI elterjedésével ennek a jelentősége csak tovább növekszik. Ebben a folyamatban az Európai Unió közvetlen támogatásai új lehetőségeket nyitnak a különböző iparágak számára. Ma a portfolio.hu™ Digital Transformation konferencián Viktória Lilla Pató, a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda Nonprofit Kft. (MFOI Advisory) kiemelt szakértője és János Dászkál, vezető projektmenedzser, a Digitális Európa Program (DIGITALEUROPE) nemzeti kapcsolattartója előadásaikban a digitális átalakulás jelentőségét, hatásait és finanszírozási lehetőségeit járták körbe.
Viktória prezentációja során a mesterséges intelligencia szerepéről és kihívásairól beszélt a közszférában. Hangsúlyozta, hogy Magyarország az EU digitális közszolgáltatások terén elmarad az uniós átlagtól, bár a tavalyi évben jelentős, 8%-os fejlődést mutatott. A cél, hogy javítsuk az állampolgári és vállalkozói digitális szolgáltatásokhoz való hozzáférést. A digitalizáció és a mesterséges intelligencia használata a közigazgatásban számos előnnyel jár, ám az alkalmazottak és a polgárok bizalmatlansága, valamint a munkahelyek átalakulása kihívások elé állítják a fejlődést. Viktória előadásában rávilágított az AI szerepére a közigazgatás modernizálásában, miközben felhívta a figyelmet a körültekintő bevezetés és a képzés fontosságára.
Az elhangzott előadásról készült cikk az alábbi linkre kattintva érhető el:
https://lnkd.in/dnZSDi-t
„Bár úgy tűnik, hogy most a digitalizációban minden az AI-ról szól, a digitalizáció sokkal több ennél” – kezdte János az előadását. Ennek megfelelően, az EU stratégiai céljai között is kiemelt helye van és megjelenik szinte minden finanszírozási eszközben, így nemcsak az operatív programokban, de a közvetlen uniós források között is. Utóbbi alapok ráadásul folyamatosan elérhetőek és a hazánkban jelenleg sokkal népszerűbb operatív programokat remekül kiegészítik. Viszont máshogy működnek, ezért érdemes megismerkedni ezzel a világgal.
Azonban Magyarországon és a Közép-Kelet Európai régióban a közvetlen uniós alapok ismertsége és kihasználtsága alacsony, pedig ezeknek a forrásoknak a fontossága és aránya folyamatosan nő.
János továbbá arra hívta fel a figyelmet, hogy a hazai cégek különböző digitalizációs szinteken vannak. Az MFOI számos szervezettel együttműködik, hogy elősegítse a vállalkozások digitális fejlődését, világos iránymutatást adva a kívánt jövőkép eléréséhez szükséges lépésekről.
Célunk, hogy elősegítsük a magyar gazdaság digitális fejlődését, amit nagyban támogatnak a brüsszeli alapok. Az MFOI elkötelezett amellett, hogy támogassa a magyar szervezeteket a rendelkezésre álló uniós források sikeres megszerzésében.
📍 https://lnkd.in/dFix3V5r